tr ru en de zh fr

Destek

Destek bölümünde yayınladığımzı makaleler ile, yapılabilecek ve karşılaşabileceğiniz tüm durumlar hakkında çok geniş bir bilgi kaynağı sunuyoruz

Sıkça Sorulan Sorular

Sizden sıkça gelen ve en çok cevapladığımız soruları ve cevapları sizin için derledik.

 • Youtube Kanalımızdaki VİDEO'dan bunu görüntülü olarak öğrenebilirsiniz

 • Youtube Kanalımızdaki VİDEO'dan bunu görüntülü olarak öğrenebilirsiniz

 • Youtube Kanalımızdaki VİDEO'dan bunu görüntülü olarak öğrenebilirsiniz

 • Batarya kontrol edilmeli. Kablo bağlantıları tekrardan yapılmalı.

 • Youtube Kanalımızdaki VİDEO'dan bunu görüntülü olarak öğrenebilirsiniz

 • Eğer çalışmanıza zarar vermiyorsa bir problem değildir. Ancak ortaya çıkan ve çıkacak sonucu olumsuz yönde etkiliyorsa değiştirilmesinde fayda vardır.

 • Youtube Kanalımızdaki VİDEO'dan bunu görüntülü olarak öğrenebilirsiniz

 • Hayır, matkap ucunun yanal eksende hareket ettirilerek delik çapının büyütülmesi önerilmeyen bir işlemdir. Şekillendirme işlemi sırasında matkap modülü ucunda bulunan matkap ucundan daha büyük çaplı bir delik oluşturulması isteniyorsa, bu durumda matkap modülü ile bir delik açılıp sonraki aşamada istenilen deliğin boyutunun testere modülü ile genişletilmesi sağlanmalıdır.

 • Ahşap silindirin motor tarafında bulunan referans noktasına tam oturmaması 

  durumunda salınım yapacak ve bu nedenle ahşap silindir üzerinde bulunan prizmatik giriş zamanla silindirik bir form kazanacak ve salınım yapmaya başlayacaktır. Ahşap silindirin salınım yapması ise şekillendirme işlemi sırasında torna kaleminin silindir üzerinde gelmesi ile rahatsız edici ve yanlış bir sesin duyulmasına sebep olacaktır. Ahşap silindir torna modülünden çıkarılarak yeni parçanın motor tarafında bulunan referans noktasına tam yerleşecek şekilde sabitlenmesi ile çözüm bulunacaktır.

 • Çevirilen kolun arka yüzeyinde somun sistemi bulunuyor. Böyle bir 

  durumla karşılaşıldığında somunun olması gereken yatağın dışına çıkmış olması muhtemek bir durum. Kullanıcı, çevrilen kolu kendisine doğru çekip somunu yatağına yerleştirdikten sonra kolu tekrar çevirerek dişlinin sabitlenmesini sağlayabilir.

 •  Testere modülü üzerinde değiştirilebilecek iki parça bulunmaktadır: testere ve zımpara.

  Testere değişimini sağlamak için ilk aşamada testere modülü yüzeyi dört noktadan vidaların sökülmelidir. İkinci aşamada ise testerenin sabit olarak konumlandırıldığı kısmın sağ tarafında olan vidanın ilgili gereç ile (yıldız tornavida ya da alyan anahtar) bir tur gevşetilmesi ve testerenin hafifçe çekilerek bulunduğu yerden çıkarılması sağlanır. Yeni testere ise kesici olan tarafı kullanıcıya bakacak şekilde yerleştirilir ve gevşetildiği yönün tersine bir tur sıkılır. El ile çıkmadığından emin olunur. Testere modülü yüzeyi çıkarılan dört noktadan tekrar sabitlenir.

  Zımpara değişimini gerçekleştirmek için yıpranan zımpara yüzeyden etiket çıkarılır gibi çıkarılır. Yeni zımpara, arkasındaki kağıt çıkarılarak eski zımparanın çıkarıldığı noktaya yapıştırılır.

1. Nilüfer Sk. No:5, 16110 Demirtaş Dumlupınar Osb/Osmangazi/Bursa

maker@benmaker.com

+90 224 504 15 97